HomePortalFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Poezi dashurie te bukura

Go down 
AuthorMessage
AlbaWolf
Admin
Admin
avatar

Male
Number of posts : 25
Age : 26
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-05-06

PostSubject: Poezi dashurie te bukura   Wed Jun 11, 2008 6:38 pm

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre qė s'kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

_________________
Realiteti eshte vetem nje iluzion tjeter!!!
Back to top Go down
View user profile http://albazemra.forum.st
AlbaWolf
Admin
Admin
avatar

Male
Number of posts : 25
Age : 26
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-05-06

PostSubject: Re: Poezi dashurie te bukura   Wed Jul 23, 2008 12:30 am

Nė zemer me ke hyre, me ēels te kam mbillur , ēelsi eshet tretur , ne zemėr me ke mbetur.

* * *

I ėmbėl dhe i but nė goj kur e fut ,,,

i bardh apo i zi,ngjyra ska rėndėsi,,,

kur ti fort e shtrėngon me gjuh e rrotullon,,,

aromėn e shijon ,,,

Sakėzin kur e kafshon !!!!!!!!!

* * *

O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit pėrher i pari tė kam prit mos mbaj inat pse tash nuk vi , se tash ėshet ndryshe me mua dhe ty .

* * *

Tė deshta ma shum se vetvetėn ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gėzove .

* * *

Mos u largo nga Zemra nėse tė largoem nga sytė , mos thuaj jeto nėse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetėm , mos harro sikur un qė te deshta as kund mos kėrko.

* * *

Vetmin

I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per ēdo nate sa edhe hėna qenka tretur nga mungsa jote e gjall

* * *

Xhelozia thot

Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter

* * *

I shkruaj kėto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti.

* * *
Bishti i maces plot me lesh , lexoje mesazhin e mos u qesh

* * *

Me prit sonte se ne erderr do te vij , por mos u humb

* * *

Te kam then mos rri shum ne kujtime se ty te kam fal zemrėn time , te kam then mos derdh lot se tu te dua me sė shumti .

* * *

Fshima lotin mos prito te lutem mos me mundo , ta fali zemren jap jeten pasha besen nuk dua tjeter

* * *

Me harro

Mjaft me me ato veshtrime me lar te qet mos me ngacmo me ndez zjarr ne zemren time me mi fare me harro .

* * *

Syt e tu te zi jan shekuj per mua mos mendo e dashur se ste kam hharrua

* * *

Toka eshet e zez muri eshet i bardh me ty fillova dashurin e parė.

* * *

Me ta dhuru nje lule ti lule je vet , me ta dhuru nje putje ti tranoesh krejt

* * *

E kam nje mednim e sa eshet i thjesht buzėt me ti puth tjeter skisha desht .

* * *

Ruaju nga zjarri ruaju nga bleta ruaju nga ato qe i bejn te verteta

_________________
Realiteti eshte vetem nje iluzion tjeter!!!
Back to top Go down
View user profile http://albazemra.forum.st
AlbaWolf
Admin
Admin
avatar

Male
Number of posts : 25
Age : 26
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-05-06

PostSubject: Re: Poezi dashurie te bukura   Wed Jul 23, 2008 12:31 am

Dashuri dashuri mos rri kot e kot kėt e lejoi i madhi ” zot ”

* * *

Shijoje jeten se njeher jetohet perjetoje dashurin se vetem nje her dashuroet

****
Sa mi eshet te jesh i lir, pa brenga e ta marrish ate qe ta don zemra

* * *

Dashuria eshet e embel , rinia eshet e mi , por me mir eshet te jesh djal i lirė

* * *

Shtri duart e dashur eja deri te une mos me le te vuaj se te dua shum

* * *

Isha me shok duke u shetitur kur tė pash ty krejt isha “habitur”

* * *

Mos luaj me fat se jeta nuk eshet e gajt , por gjeje te dashurin e vertet te jesh i lumtur per jetė

* * *

Vajzen qe nuk e dua sdua tė mė flet por atė qe e dua i paraqitem vetė

* * *

Ska me e bukur se jeta ska me e veshtir se vdekja , ska me e ėmbel se dashuria , ska mė e veshtir se tradhetija

* * *

Nese nuk e din se ēėshte Jeta lexoe romanin ” Romeu e Xhulieta ”

* * *

Druri digjet e shkrumoet por e dashura nuk harroet

* * *

Me goj ha me goj pi do te vdes vetem per ty

* * *

Nese je dakort dalim ne piknik , ta dhuroj nje puthje me theks fantastik

* * *

Eja mori dashuri nga majet e larta se po tė presin dy buzėt e ” Arta ”

* * *

Lumi rrjedh bie shi te dua vetem ty

* * *

Kosova e Shqipria ngjyra kuq e zi ata dashuroen sikur une e ti

* * *

Te jesh besnik eshet mirė por ndaj shoqes tradhėtare mos kerko mėshir

* * *

Si tė pranoj e te dal me ty kur nėna te thot ende fėmi

* * *

Nėterrin e erret ne terrin e zi ora 12 - gėzuar ” vitin e ri ”

* * *

Rinia pa dashuri si nėna pa fėmi

* * *

Tė dua me zemer e jo me hajgare se jam i lindur nga nėna shqiptare

* * *

1,2,3, te dua pernime

* * *

Edhe nese vdes hyn nė dhe te zi , ket e-mail ruaje ti

* * *

Frizur moj frizur zemrėn ta kenaq qikave te reja zemrėn po ja plas

* * *

Nė maje te malit frynte stuhia roloin kriesor e luante ” dashuria ”

* * *

E preva gishtin te pragu i shtepis dul gjaku i kuq simbol i dashuris

* * *

Vajzes per hije kurr moss i beso bėhu trim fol e ” kundėrshto ”

* * *

Femrat jan si fluskat e bores qe shkrien ne shuplak te dores

* * *

Bora e par zbret nga majet e malit fjala ste dua del nga fjla e tradhėtarit

* * *

Buka piqet ne shporet , Puthja behet ne krevet .

* * *

Mos i beso vajzes se vajza te rren si ta shoh tjetrin shpinen ta kthen

* * *

1000- i njof , 100- i shof, 10- i mendoj , 1- e dashuroj

* * *

Dashuri dashuri shum zemra i shlatrrove ato qe u deshten kurr si bashkove

* * *

Dashuri moj dashuri kush ta vuri emrin ty per kėt emer te vertet shum te rinj kan dhen jetė

* * *

Ēėshte me e ėmbėl ne ket bote per ēka derdha me shum lotė pa cilen nuk munda te jetoj zemren e saj qe te dashuroj ?…

* * *

Tani shkon rrugės qetė , edhe ben sikur smė sheh por nje gje eshet e vertet ti harrove kush isha dje

* * *

Nje dit shtatori na tha profesori dashuri po ēoni msimin po e lėshoni

* * *

Mallkoj vetėn se besova jeten mua ma helmove kot nė ty u dashurova po meshir u largove.

_________________
Realiteti eshte vetem nje iluzion tjeter!!!
Back to top Go down
View user profile http://albazemra.forum.st
Sponsored content
PostSubject: Re: Poezi dashurie te bukura   

Back to top Go down
 
Poezi dashurie te bukura
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Dashuria :: Poezi dashurie-
Jump to: